Proč si myslíte, že dospívající vulvy potřebují speciální čištění?

Proč si myslíte, že dospívající vulvy potřebují speciální čištění?

Maciej Goniewicz, PhD, PharmD, Roswell Park Comprehensive Cancer Center, Buffalo, NY.

Ted Kwong, Juul, San Francisco.

Adam Leventhal, PhD, University of Southern California, Los Angeles.

Lisa Morawski, kancelář guvernéra Oregonu Kate Brown, Salem, OR.

George Parman, Altria, Richmond, VA.

Kaitlyn M. Berry, JAMA Network Open, 1. února 2019.

N. Chadi, Journal of Addiction Medicine, 24. ledna 2019.

M. Goniewicz, BMJ Journals, 7. září 2018.

Institute of Medicine: „Důsledky zvýšení minimálního věku legálního přístupu k tabákovým výrobkům na veřejné zdraví“.

2018 National Youth Tobacco Survey.

O. Owotomo, Journal of Applied Research on Children: Informing Policy for Children at Risk, Volume 8, Article 5, 2017.

Richmond Times Dispatch: “Northam podepsal zákon o zvýšení minimálního věku tabáku na 21.”

CounterTobacco.org.

Governor.Hawaii.Gov, “Tisková zpráva: Guvernér Ige podepsal historické opatření proti kouření.”

Juul.com: “Základy JUULpod.”

Tobacco21.org: “Domovská stránka a obecný informační list.”

Kampaň pro děti bez tabáku: „Státy a lokality, které zvýšily minimální zákonný věk pro prodej tabákových výrobků na 21“, „Zvýšení věku tabáku na 21“, „Cesta k závislosti na tabáku začíná ve velmi mladém věku.“

Mass.gov: „Vydání fotografie: Guvernér Baker podepisuje zákon o zvýšení věku pro nákup tabákových výrobků.“

Národní akademie věd, inženýrství a lékařství: “Důsledky elektronických cigaret pro veřejné zdraví.”

CDC: „Mládež a užívání tabáku“, „Kouření cigaret mezi středoškoláky v USA je na historickém minimu, ale používání elektronických cigaret znepokojuje“, „Elektronické cigarety: jaký je konečný výsledek?“

FDA.gov: „Prohlášení komisaře FDA Scotta Gottlieba, M.D., o nových údajích prokazujících rostoucí užívání tabákových výrobků mládeží a probíhajících opatřeních agentury, aby čelila epidemii užívání elektronických cigaret mládeží.“

SurgeonGeneral.gov: “Užívání e-cigaret mezi mládeží a mladými dospělými.”

Havajské ministerstvo zdravotnictví.

18. prosince 2018 — "Agresivní kroky" musí být přijaty rodiči, učiteli, poskytovateli zdravotní péče a vládními úředníky, aby zabránili dětem a dospívajícím v používání elektronických cigaret, uvedl v úterý americký chirurg Jerome Adams.

Pro mladé lidi "nikotin je nebezpečný a může mít negativní účinky na zdraví," řekl tomu Associated Press. "Může ovlivnit učení, pozornost a paměť a může připravit mozek mládeže na závislost."

Prodej e-cigaret osobám mladším 18 let je podle federálního zákona nezákonný.

Rodiče, učitelé a zdravotníci by se měli o e-cigaretách vzdělávat, vysvětlovat dětem rizika a být vzorem tím, že nebudou tabákové výrobky užívat, řekl Adams.

Nejnovější federální údaje ukazují, že 3,6 milionu dospívajících používá elektronické cigarety, což platí pro 1 z 5 studentů středních škol a 1 z 20 studentů středních škol. AP hlášeno.

Podle výsledků samostatného průzkumu zveřejněných v pondělí použilo letos elektronické cigarety dvakrát více středoškoláků ve srovnání s loňským rokem.

Novinky WebMD z HealthDay Copyright © 2013-2020 HealthDay. Všechna práva vyhrazena.

Autor: Alan Mozes

Reportér Dne zdraví

STŘEDA, 14. března 2018 (HealthDay News) Chirurgie ke snížení hmotnosti může pomoci vážně obézním dospívajícím s diabetem 2. typu mnohem více než samotné léky a změny životního stylu, naznačuje nový výzkum.

Malá analýza zjistila, že bariatrická chirurgie způsobila a "daleko lepší" Podle vedoucího autora studie Dr. Thomase Ingea je při dosahování významného úbytku hmotnosti a zvrácení diabetu více práce než řízení léků a životního stylu.

Jeho vyšetřování – zahrnující celkem 93 dospívajících – zjistilo, že chirurgická léčba byla spojena s výrazně lepší kontrolou krevního cukru, sníženými rizikovými markery srdečních onemocnění a mrtvice a zlepšenou funkcí ledvin.

To je důležitá informace, protože u více než 5 000 Američanů mladších 20 let je každý rok diagnostikován diabetes 2. typu. A diabetes s nástupem v mládí se zdá být agresivnější než diabetes diagnostikovaný u dospělých, podle podkladů studie.

"Během několika posledních desetiletí se prevalence diabetu 2. typu v dětských věkových skupinách podstatně zvýšila," řekla Inge, primářka dětské chirurgie v dětské nemocnici Colorado v Auroře.

To je také spojeno se čtyřnásobným nárůstem dětské obezity, dodal.

Zdá se, že operace na snížení hmotnosti má výhodu nad tradiční léčbou obezity z několika důvodů, zdůraznila Inge.

Diabetes typu 2 u dospívajících "je extrémně obtížné léčit," řekl.

Ale "studie u dospělých a zvířat zaměřené na chirurgický zákrok pro diabetes 2. typu ukazují, že chirurgický zákrok nejen zmenšuje velikost žaludku, ale také vede k velké změně funkce slinivky a zlepšení celkového metabolismu," řekla Inge.

Shoda je také menší problém. "Nemůžete zapomenout na operaci každý den, jako můžete prášky a injekce inzulínu," přidal.

Zdá se, že chirurgie také dokáže více snížit inzulinovou rezistenci, řekla Inge a "k posílení schopnosti těla bojovat s cukrovkou." Dělá to zlepšením signalizace mezi střevem, slinivkou a játry, poznamenal.

"Lékařská léčba prostě nemůže dělat některé z těchto věcí tak efektivně jako chirurgická léčba," řekla Inge.

Vědci nejprve analyzovali studii bariatrické chirurgie zahrnující 30 pacientů ve věku 19 let nebo mladších. Všichni měli cukrovku 2. typu a index tělesné hmotnosti (BMI) 35 nebo více, což je těžká obezita (například 5 stop vysoký chlapec ve věku 17 let, který váží kolem 240, má BMI 35). Všichni podstoupili buď laparoskopický bypass žaludku nebo laparoskopickou rukávovou gastrektomii.

Pokračování

Dva roky po operaci se BMI dospívajících v průměru snížilo téměř o 30 procent. A jejich hladiny hemoglobinu A1C – klíčový ukazatel závažnosti diabetu – klesly z průměrných 6,8 procenta na 5,5 procenta. Téměř jedna čtvrtina však vyžadovala druhou operaci v tomto časovém rámci.

Tým poté tyto výsledky porovnal se zjištěními jiné studie, ve které bylo 63 dospívajících s diabetem 2. typu léčeno tradičně. Při zahájení studie měli účastníci také BMI 35 nebo vyšší.

Tito dospívající byli agresivně léčeni léky na diabetes metforminem a/nebo rosiglitazonem a dostávali rady ohledně životního stylu. Podle potřeby byla poskytnuta léčba inzulínem.

Během následujících dvou let však průměrné BMI v této skupině vyskočilo téměř o 4 procenta. https://recenzeproduktu.top/ A jejich hladiny A1C se podle studie v průměru zvýšily z 6,4 procenta na 7,8 procenta.

A zatímco se krevní tlak a funkce ledvin zlepšily ve skupině chirurgických pacientů, u skupiny s léky tomu tak nebylo.

"Ačkoli je třeba tyto nálezy zopakovat u větší skupiny teenagerů s diabetem, můžeme být optimističtí, že se zdá, že operace dosahuje těchto výhod bez jiného chirurgického rizika než při použití u dospělých," řekla Inge.

Všechny operace jsou spojeny s určitým rizikem, řekl Dr. William Heerman, odborný asistent pediatrie na Vanderbilt University Medical Center v Nashvillu. Nebyl zapojen do studie.

Heerman řekl, že zjištění potvrzují výsledky, které již byly pozorovány u dospělých s diabetem, ale řekl "zatím neznáme dlouhodobá rizika a přínosy pro adolescenty podstupující bariatrickou operaci."

Nicméně, "dnes prezentovaná data poskytují přesvědčivý důvod k pečlivému zvážení bariatrické chirurgie u dospívajících s obezitou a jejími komplikacemi," dodal Heerman.

Zjištění jsou v online vydání JAMA Pediatrics z 12. března.

Novinky WebMD z HealthDay

Zdroje

ZDROJE: Thomas H. Inge, M.D., Ph.D., ředitel, divize, dětská chirurgie a ředitel, dorost metabolická a bariatrická chirurgie, Children’s Hospital Colorado, Aurora, Colorado; William Heerman, M.D., M.P.H., odborný asistent, pediatrie, Vanderbilt University Medical Center, Nashville; 12. března 2018, online,Pediatrie JAMA Copyright © 2013-2020 HealthDay. Všechna práva vyhrazena.

2. března 2021 – Jednou pozdě v noci na začátku února procházela Jen Gunter, MD, online, když objevila nový "ženská hygiena" produkt uváděný na trh pro dospívající dívky. Nové ubrousky a čisticí prostředky s vůní vanilky a klementinky s balením v barvě konfet a roztomilým jménem — OMV! — naštvaný Gunter, protože jsou určeny pro dívky "občerstvit" jejich vaginální oblasti.

Gunter, gynekolog ze San Francisca a autor knihy The Vagina Bible, si vybudoval reputaci jako nelítostný obhájce zdraví žen a debunker pseudovědy. Zavolala nefritová vejce a "detoxikační perly" a různé další předměty, které slibují zlepšení vagíny, ale na které ona a další lékaři varují, by ve skutečnosti mohly být škodlivé. A podle jejího názoru se tento produkt neliší.

Vypálila tweet, který se stal prvním salvem v živé protikampani na sociálních sítích:

"Ahoj @vagisil, zavolám ti sem kvůli této dravé řadě produktů zaměřených na dospívající dívky. Proč si myslíte, že dospívající vulvy potřebují speciální čištění? Být připraven na muže? Protože jsou špinaví. Netrpělivě očekávám vaši odpověď, stejně jako všichni moji následovníci."

Ahoj @vagisil, zavolám ti sem kvůli této dravé řadě produktů zaměřených na dospívající dívky. Proč si myslíte, že dospívající vulvy potřebují speciální čištění? Být připraven na muže? Protože jsou špinaví. Netrpělivě očekávám vaši odpověď, stejně jako všichni moji sledující pic.twitter.com/oVQf5XBx71

— Jennifer Gunter (@DrJenGunter) 5. února 2021

Vagisil na to odpověděl na Instagramu "chceme objasnit jakýkoli zmatek nebo základní přesvědčení, že OMV! byl vyvinut, protože je něco v nepořádku s dospívajícími nebo že vulvy/vaginy jsou ze své podstaty špinavé. Není tomu tak. All-Day Fresh Wash je celotělový mycí prostředek, který je bezpečný, jemný a má vyvážené pH pro citlivou pokožku vulvy."

Gunterův tweet ze 4. února přilákal více než 8 300 lajků, 1 300 retweetů a stovky komentářů, ale to byl jen začátek. Gunter pokračoval ve tweetování o OMV! produktová řada – a inspirovala desítky dalších gynekologů, aby se přidali.

“Vaše vagína je v pořádku”

Gunter a další gynekologové již dlouho dodávají zprávu, že samotná voda stačí k vyčištění vulvální oblasti a že pochva samotná je samočistící. Výzkum vaginálního mikrobiomu odhaluje roli laktobacilů v prevenci onemocnění močových a pohlavních orgánů. "Poruchy ve vašem vaginálním mikrobiomu je těžké odstranit," říká Jocelyn Fitzgerald, MD, urogynekolog a pánevní rekonstrukční chirurg v Magee-Womens Hospital na University of Pittsburgh Medical Center.

Aby tuto zprávu podtrhl, Fitzgerald nedávno tweetoval na podporu Gunterova vlákna na Twitteru: "Upřímně řečeno, marketingová kampaň @vagisil je skvělá, protože používání jejich produktů, když je vaše vagina naprosto v pořádku, zničí váš mikrobiom, vyvolá skutečnou bakteriální vaginózu a vyzve vás k nákupu dalšího Vagisilu. NENECHTE NA TO DĚVKY VAŠE VAGÍNA JE V POŘÁDKU."

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený uživatelem vagisil_us (@vagisil_us)

V e-mailové odpovědi na Medscape řekl mluvčí Vagisilu: "Dodržujeme osvědčené postupy pro testování a OMV! produkty jsou přísně hodnoceny z hlediska bezpečnosti a kvality. Kromě toho spolupracujeme s respektovanými nezávislými klinickými laboratořemi, které dodržují přísné testovací protokoly a využívají k testování našich produktů před uvedením na trh certifikované gynekology a dermatology."

Kromě možného podráždění nebo nesprávného použití se však gynekologové zaměřili na základní zprávu, že dívky by se cítily jistěji, kdyby použily ubrousky a čisticí prostředek. Společnost například navrhla, že dospívající by se mohli pomocí ubrousků zbavit "dobový funk."

"Nic jako dobový funk neexistuje!" Gynekoložka Danielle Jones, MD, zvolala ve videu na YouTube, kde má kanál s názvem Mama Doctor Jones – se 700 000 odběrateli. "Stačí běžná hygiena. Dobový funk není věc! A pokud máte pocit, že se něco děje, protože je cítit zápach, který je abnormální, musíte si promluvit se svým lékařem."

Dospělé ženy často používají ubrousky a speciální čisticí prostředky v oblasti pochvy. Online průzkum mezi 1 435 kanadskými ženami, zveřejněný v BMC Womens Health v roce 2018, zjistil, že 42 % použilo vaginální ubrousky, 12 % použilo vaginální výplachy nebo čisticí prostředky – a 4 % je použilo vnitřně.

Když spustil OMV! v červenci Vagisil uvedl, že zapojil 2 500 dospívajících a jejich matek do vytvoření produktu, což bylo "navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám čištění a péče nové generace mladých žen."

Toto rozšíření produktu nejčastěji používaného dospělými ženami na teenagery – kteří se často cítí lhostejní ke svému tělu – je přesně to, co Guntera trápí. "BTW je mi líto, že vás všechny vystavuji svému rozhořčení @vagisil, ale živit se mladistvými a zesilovat patriarchální stud z normálních tělesných funkcí za účelem prodeje dráždivého produktu není přijatelné. Nepřestanu, dokud nevezmou to OMV! produktová řada všude dole," řekla v tweetu z 8. února, který přilákal více než 7 900 lajků.

Není potřeba žádná ‘Glow Up’

Gunterovy tweety byly spojeny s kolektivním hněvem kvůli zahanbování ženských těl. Společnost OMV! marketing naznačoval, že dospívající mohou získat a "rozzářit se" s produkty.

"Vaše vulva nepotřebuje ‘zářit’. Je to v pořádku, jak to je. A pokud ne, promluvte si se svým lékařem," Jonesová uvedla ve svém videu z 8. února, které mělo téměř 350 000 zhlédnutí, s 28 000 lajky a pouze 149 nelajky.

"Vytvářejí jazyk, díky kterému mají lidé pocit, že jejich normální tělesné funkce musí být nějak opraveny nebo změněny,“ říká Jones.

Gunter říká, že konkrétně chtěla zabránit Vagisilovi ve využívání sociálních médií k ovlivňování dospívajících dívek. Svým proudem tweetů a podporou kolegů z celé země rozpoutala dlouhou online konverzaci.

Upřímně řečeno, marketingová kampaň @vagisil je skvělá, protože používání jejich produktů, když je vaše vagina naprosto v pořádku, zničí váš mikrobiom, vyvolá skutečnou bakteriální vaginózu a vyzve vás k nákupu dalšího Vagisilu. 💥NEPADNĚTE NA TO, DÍVKY, VAŠE VAGÍNA JE V POŘÁDKU 💥

– Jocelyn J. Fitzgerald, MD, FACOG (@jfitzgeraldMD) 6. února 2021

"Povzbuzuje mě silná odezva na sociálních sítích od ostatních rozzuřených gynekologů a zdravotníků a také reakce mnoha žen a mužů," Gunter řekl Medscape. "Účinně jsme zablokovali [Vagisil] používání sociálních médií."

Vagisil ve své odpovědi na Medscape poznamenal "Jsme značka, kterou provozují ženy s vlastními dcerami."

Při obraně produktů Vagisil uznal kritiku: "Vždy nasloucháme našim spotřebitelům a našim odborným partnerům, abychom se neustále vyvíjeli. Oceňujeme perspektivu, že naše volba jazyka obklopující období může zachovat starou myšlenku, a již jsme začali provádět změny, abychom to řešili."

Gunter říká, že plánuje zůstat u tématu. "Vzhledem k počtu rozhořčených lidí se domnívám, že pokud se znovu odváží na sociální sítě, reakce bude rychlá," ona řekla. "Snad jsme udělali OMV! toxické i pro influencery."

Ve skutečnosti je připravena přijmout "celý dravý trh ženské hygieny. Je mi zle z jejich falešných tvrzení o vyrovnávání pH a nepříliš jemných sugescí, že vagíny, vulvy a menstruace zapáchají. Tyto produkty způsobují psychickou i fyzickou újmu svými dráždivými látkami," ona řekla.

Compare listings

Compare