Hodně debata o doporučené úrovni vitamínu D

Hodně debata o doporučené úrovni vitamínu D

Hodně debata o doporučené úrovni vitamínu D

Jediným přesným způsobem měření vitamínu D v těle je měření úrovně 25-hydroxyvitaminu D v krvi. Ledviny přeměňují 25-hydroxyvitamin D na aktivní podobu, která pomáhá kontrolovat hladiny vápníku a fosfátu. V roce 2010 doporučil Institut medicíny (IOM) cíl 20 ng/ml pro zdraví kostí, který by mohl být splněn u většiny zdravých dospělých (ve věku 19-70), s ekvivalentem 600 IU vitamínu D každý den.

Od té doby jiné skupiny tvrdily, že cílová úroveň by měla být vyšší, při 50 ng/ml nebo více.

V nové studii chtěli to prof. Garland a kolegové zjistit Jaká hladina vitamínu D v krvi účinně snižuje riziko rakoviny.

Přijali přístup, který se obvykle nepoužívá. Výsledky použili ze dvou různých typů studií: jednu klinickou hodnocení 1 169 žen a druhá prospektivní studie 1 135 žen. Pro některé z jejich analýzy udržovali tyto dva datové sady oddělené a porovnány je a v jiné části sdružovali data a vytvořili větší vzorek. na 67% nižší riziko rakoviny

Střední hladina krve 25-hydroxyvitaminu D v účastnících v klinické studii byla 30 ng/ml a u účastníků v prospektivní studii to bylo 48 ng/ml, to bylo 48 ng/ml..

Vědci zjistili, že míra incidence rakoviny ve skupině klinické studie (která měla nižší střední úroveň vitamínu D) byla vyšší než v prospektivní studijní skupině. Údaje byly 1 020 případů na 100 000 osoboroků a 722 na 100 000 osob. Ženy, jejichž hladina vitamínu D byla 40 ng/ml nebo vyšší, měly 67% nižší riziko vzniku rakoviny než ženy, jejichž hladina vitamínu D byla 20 ng/ml nebo nižší.

Vědci neřekli, jaké optimální Úroveň příjmu vitamínu D by měla být – nebo jak by měla být generována, ať už větší expozicí slunečnímu světlu, dietním změnám nebo doplňky.

Prof. Garland říká, že jejich zjištění jednoduše ukazují, že je možné vidět snížené riziko rakoviny, když hladiny vitamínu D v krvi dosáhnou 40 ng/ml, a že vyšší než toto, riziko klesne ještě dále. On a jeho kolegové dospěli k závěru:

„Primární prevence rakoviny, spíše než rozšíření včasné detekce nebo zlepšení léčby, bude nezbytná pro zvrácení současného vzestupného trendu incidence rakoviny po celém světě. Tato analýza naznačuje, že zlepšení stavu vitamínu D je klíčovým nástrojem pro prevenci. “

Minulý měsíc se dnes lékařské zprávy také dozvěděly o studii, která našla souvislost mezi nízkou vitamínem D a agresivitou rakoviny prostaty.

 • Rakovina/onkologie
 • Výživa/strava

mohou být okurky prospěšné pro podzemní pokožku? Někteří lidé se rozhodnou aplikovat okurku přímo na oči, aby pomohli uklidnit otoky a snížit tmavé kruhy pod očima.

Jako bylinné zvlhčovače, oční vody a gely. Zda může být aplikaci okurek na oči prospěch.

Proč to lidé dělají?

Umístění okurek na víčka je oblíbená jako součást mnoha relaxačních rutin. Lidé někdy používají okurky spolu s obličejovými maskami nebo během vany. Když oči vyschnou, okurky mohou nabídnout hydratační účinek, snižovat suchost a zarudnutí.

Má nějaké výhody? C, což je antioxidant, který chrání pokožku.

Výzkum naznačuje, že použití okurek na oči může mít prospěch lidem:

 • Mají chladicí účinek na pokožku
 • Hydratují oči a okolní tkáně
 • Snížení tmavých kruhů v důsledku vysokých hladin vitamínu K
 • Snížení zánětu v důsledku přítomnosti lignanů
 • Pomáhá léčbě sluncem
 • Rozjasnění pokožky díky své schopnosti inhibovat tyrosinázu, enzym, který se podílí na výrobě melaninu

Podle výzkumu z roku 2013 pomáhá okurka extrahovat toxiny a odpadní materiál, očištění oblasti, čistí oblast.

Stejný výzkum také uvádí, že chladicí účinek okurky uvolňuje pokožku a zmírňuje podráždění nebo otoky kolem oka.

Dřívější výzkum z roku 2010 uvádí, že složený oxid křemičitý, který je přítomen V okurkách nabízí výhody pro pojivovou tkáň, odlehčení kůže kolem očí. Oční víčka. , proto je bezpečné pro použití na kůži.

Pokud je však člověk alergický na okurku, měli by se vyhnout okurkám na oči. a příjemné. Před spuštěním může člověk připravit pohodlný prostor, ve kterém si lehne a ujistit se, že v chladničce nebo stejně skvělé skladovací jednotce je okurka.

Poté mohou tyto kroky sledovat:

 • Umyjte a vysušte obličej tak, aby se cítila čistá a svěží. Někteří lidé upřednostňují odstranění pokožky, aby se minimalizovaly riziko jakýchkoli zemědělských chemikálií, jako jsou pesticidy, dostávání do očí.
 • Lehněte si v pohodlné poloze. Zavřete oči a na každé oko položte kousek okurky. Pokud používáte okurky vedle masky obličeje, nejprve naneste masku obličeje. Strana směřující ven by měla být stále v pohodě. Například mohou meditovat nebo poslouchat hudbu nebo podcast.

  Je však důležité zajistit, aby okurka byla čistá před umístěním plátků na oči, protože přetrvávající bakterie představují riziko infekce.

  Z tohoto důvodu by lidé neměli lidé Opětovné použití stejných plátků okurky.

  zvlhčení je klíčem k udržení zdraví kůže. Podle článku z roku 2019 může používání očních krémů snížit vrásky. Může také pomoci snížit otoky a zlepšit pigmentaci kůže.

  Mezi další způsoby, jak snížit napětí a kolem očí patří dostatek spánku, vyhýbání se příliš velkému času na obrazovce a přijímání příslušných opatření, když jsou na slunci.

  Rizika expozice UV do očí jsou široce uznávány.

  Opatření ke snížení těchto rizik zahrnují nošení slunečních brýlí a široký klobouk a zůstat mimo slunce během špičkových hodin. A vystavuje osobu riziku vážnějších podmínek, jako jsou katarakty a slepota.

 • Shrnutí

  Lidé mohou používat okurky ke snížení otoky a tmavých kruhů kolem očí. Existuje však nedostatek výzkumu, který potvrzuje, že tato rutina má významný účinek.

  Je vhodné vyzkoušet test záplaty a umisťovat plátky okurky na méně citlivé oblasti kůže. Osoba může mít nevědomky alergii na okurku a oči jsou jemnou součástí těla. očních infekcí.

  • Zdraví/slepota očí

  Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociace. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Může mrtvá mořská sůl pomoci léčit psoriázu?

  Psoriáza je autoimunitní porucha, která způsobuje rychle růst kožních buněk. Mrtvá mořská sůl je alternativní léčba vzplanutí psoriázy.

  Psoriáza způsobuje silné vrstvy plaků na kůži, které mohou být svědivé nebo bolestivé. V současné době neexistuje žádný lék na psoriázu, ale někteří lidé používají sůl z Mrtvé moře ke snížení příznaků. Sůl z Mrtvého moře má vysoké koncentrace hořčíku, draslíku a vápníku.

  Tento článek prozkoumá účinnost Mrtvé moře jako léčbu psoriázy, jak se liší od soli Epsom a jak ji používat.

  Co je to mrtvá mořská sůl?

  Mrtvé moře sedí mezi Jordánskem, Izraelem a Západním břehem. Má obsah soli ve výši 34,8%, což z něj činí jeden z nejslavnějších vodních útvarů na světě. Je také bohatá na další minerály, včetně:

  Některé krásy a zdravotnické výrobky obsahují mrtvou https://recenzeproduktu.top/ mořskou sůl, včetně produktů pro psoriázu a další ošetření kůže.

  možné výhody pro psoriázu

  Ve starší studii účastníci každý koupali jednu ze svých paží s příznaky psoriázy v roztoku obsahujícím 5% mrtvé mořské soli po dobu 15 minut po dobu 6 týdnů. Během stejného období koupali druhou paži ve vodovodní vodě. To může být způsobeno tím, že soli hořčíku zvyšují vazbu vody do kůže..

  Došlo k většímu snížení symptomů pro skupinu léčenou lázni z Mrtvého moře než ty koupání s běžnou stolní solí.

  Epsom sůl je oblíbeným domácím lékem na bolavé svaly a bolavé klouby. Někteří lidé ji také používají jako léčbu psoriázy. Sůl Epsom obsahuje síran hořečnatý, který může také hydratovat vrstvy kůže..

  recenze z roku 2017 zkoumala studie Epsom Salt and Mrtvé moře, aby se zjistilo, zda přítomná hořčík může proniknout kůží. Přehled zjistil jednu studii, kde sůl Epsom mohla zvýšit hladinu krve hořčíku, ale toto nebylo zveřejněno ve vědeckém časopise. týdny. Krevní testy odhalily zvýšené hladiny elektrolytů a hořčíku, což naznačuje, že minerály soli z mrtvého moře byly schopny proniknout do kůže.

  Při použití psoriázy existuje nízké riziko při použití soli z mrtvé moře. Je také užitečný pro mytí vlasů, očištění obličeje a namočení prstů nebo nehtů na zmírnění houby.

  Nejedná se o spotřebu orální, protože minerály a hořčík dávají soli Mrtvé moře hořkou chuť. Výrobci produktů obvykle odstraňují prvky, které způsobují hořkou chuť při používání soli z mrtvého moře v potravinách.

  Jak používat sůl z Mrtvého moře

  Mrtvá mořská sůl pro psoriázu se snadno používá. Je k dispozici v mnoha obchodech nebo přes internet. Určení množství, které má použít, však může trvat nějaké experimentování, protože psoriáza ovlivňuje lidi jinak.

  Je nejbezpečnější testovat, jak kůže reaguje na sůl z Mrtvé moře. Smíchejte jednu čajovou lžičku soli z Mrtvé moře s teplou vodou a před namočením do vany naneste na malou skvrnu kůže. Pokud dojde k alergické reakci, nepokračujte v koupelně.

  Začněte půl šálku soli z mrtvého moře v plné vaně a namočte po dobu 15–20 minut. Pokud stupnice psoriázy neomezují ani neodpovídají se sníženým svěděním, přidejte pro každou koupelnu dostupné sůl z Mrtvé moře do přírůstků čtvrtletního šálku. internet prostřednictvím hlavních maloobchodníků a nezávislých obchodů. Je také k dispozici lokálně v mnoha maloobchodních řetězcích a lékárnách. Z tohoto důvodu někteří maloobchodníci nabízejí osvědčení o pravosti, které potvrzuje, že je z oblasti Mrtvého moře. Mrtvá mořská sůl doma kvůli specifickému chemickému make -upu minerálů v Mrtvém moři. Je také k dispozici online. Osvědčení o autentičnosti jsou k dispozici od některých maloobchodníků, aby dokázaly, že sůl pocházela z oblasti Mrtvého moře. šupinaté plaky. Existují lékařské ošetření pro psoriázu, ale někteří lidé zažívají nepříjemné vedlejší účinky. do Mrtvého moře, aby zažili účinky minerálních vod, ale jiní nakupují sůl z Mrtvé moře pro použití doma. Sůl z Mrtvého moře je k dispozici online nebo v místních lékárnách nebo maloobchodních prodejnách koupelny a krásy.

  namáčení v roztoku solné lázně Mrtvé moře v pravidelných intervalech během několika týdnů by mohlo pomoci léčit psoriázu.

  • Doplňkové medicíny/alternativní medicína

  Může nás zkompovat světlo.

  .. Dim?

  soumraku, měsíční svit, útulné krbové světlo – nepochybně to vše vyvolává romantickou náladu, ale podle nové studie je ještě víc, co tlumilo Světlo než se setká s okem. Ukázalo se, že může existovat další důvod, proč nás dim-osvětlené nastavení vede k (někdy špatnému) romantickému rozhodnutí.

  Všichni jsme tam byli v určitém okamžiku: jste na rande v Mludně osvětlená, útulná malá restaurace.

  Jde to přiměřeně dobře a osoba, se kterou jste, je napůl slušný. Možná však nejsou tak atraktivní, jak byste chtěli, nebo možná jsou pro číšníka trochu hrubí, nebo možná vydávají divné žvýkací zvuky. Ať tak či onak, rozhodnete se, že pro vás nejsou ten pravý člověk. Máte sklenici vína, možná dvě, jedna věc vede k druhé a řekněme jen… večer končí divoce jinak od toho, co jste původně zamýšleli. Partner spí, začnete přemýšlet: „Co si na Zemi myslel? Co k tomu vedlo… špatná romantická volba? Bylo to víno? Byla to atmosféra? Mohlo to být… světlo? “

  Podle nové studie, ano, mohlo by to být velmi dobře světlo (i když v našem malém scénáři ani víno pravděpodobně nepomohlo).

  Contents

  Compare listings

  Compare